Sponsorlu Bağlantılar

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

 

Günümüzde erkeklerin en çok karşılaştığı sağlık sorunlarından biri sertleşme bozukluğudur. Bu durum pek çok erkekleri hem fiziksel hem de ruhsal olarak etkilemektedir. Gelişen tıbbı çalışmalar ile birlikte pek çok farklı tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Uygulanan tıbbı ya da doğal tedavilerin yetersiz kaldığı durumlarda bir diğer yöntem ise mutluluk çubuğudur.

 

Mutluluk Çubuğu Nedir?

 

Peki, sertleşme sorununa kalıcı çözüm olarak uygulanan mutluluk çubuğu nedir? Penil protez olarak da adlandırılan mutluluk çubuğu uygulanan ilaç tedavilerinin yetersiz kaldığı durumlarda kalıcı bir çözüm olarak uygulanmaktadır. Sertleşmenin gerçekleşmesine yardımcı olmak için penis içerisine yerleştirilmektedir. Sertleşme bozukluğu tedavisinde operasyon gerektirmeyen çeşitli tedaviler uygulanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu tedaviler sonuç vermemekte hastayı kalıcı çözüme ulaştırmamaktadır. Kısa süren bir operasyon ile penis içine yerleştirilen penil protez ile kalıcı bir çözüm sağlanmaktadır.

 

Erektil disfonksiyon olarak da adlandırılan sertleşme bozukluğunun pek çok sebebi bulunmaktadır. Diyabet, omurilik yaralanmaları, multiple skleroz gibi fiziksel durumların yanı sıra; stres, kaygı, fiziksel aktivitenin yetersiz olması, sigara kullanımı da bu duruma sebep olabilmektedir. Bu sorunla karşılaştığı için üroloji doktoruna başvuran bireylere operasyon gerektirmeyen pek çok tedavi uygulanmaktadır. Ancak kalıcı çözüm sağlayamayan bu tedaviler mutluluk çubuğu uygulaması gerekli kılmaktadır.

 

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir?

 

Sertleşme sorunu yaşayan kişilerde, enjeksiyon tedavisi, vakum tedavisi ya da medikal tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu tedavilere rağmen iyileşme sağlanamayan kişilerde penil protez tedavisi kalıcı çözüm sunmaktadır.

 

Temel olarak 2 adet penil protez uygulaması bulunmaktadır. Bunlar tek parçalı ve üç parçalı şişirilebilir protezler olarak bilinmektedir. Herhangi bir mekanik aksama sahip olmadıkları için tek parçalı protezler uzun süre kullanılabilmektedir. Bükülebilir oldukları için daha kolay kullanıma olanak sağlarlar. Üç parçalı Protezlerden daha düşük maliyetlidirler.

 

Üç parçalı protezler; şişirilebilir pompa kullanılarak şişirilerek tam ve yarı olarak sertleştirilebilir protezlerdir. Üç parçalı protezler daha doğal bir sertleşme görünümü sağladıkları için daha çok tercih edilmektedirler. Bireylerin hangi protezin kendilerine uygun olup olmadığını anlamak için mutlaka bir hekime danışmaları gerekmektedir.

 

Penil Protez Nasıl Uygulanır?

 

Tek parçalı protezler, sert plastik materyallerden yapıldıkları ve bükülme sebebi ile köşe oluşturdukları için pek tercih edilmemektedirler. Bu protezler hastalarda zaman içerisinde rahatsızlığa, penis içindeki bükülmeden kaynaklı deformelere neden olmaktadırlar. Sert bir yapısı olduğu için dışarıdan bakıldığında doğal olmayan bir görüntü oluşturmaktadırlar. Hangi protezin uygulanması gerektiği hastanın öyküsüne göre değişiklik göstermektedir.

 

Üç parçalı protez, genel anestezi altında yapılan ameliyat ile kişinin vücuduna yerleştirilir. Penisin üzerine ve karnın alt bölgesine küçük bir kesi yardımı ile yerleştirilir. Bu küçük kesi, testis torbasının penis ile birleştiği yerin altından yapılır. Operasyon sırasında hiç bir doku zarar görmemektedir. Hastalar genel olarak aynı gün eve gidebilmektedirler. Operasyon 3-4 saat aralığında sürmektedir. Operasyon sonrası yaklaşık 4 hafta boyunca penis veya testis torbasında ağrı, şişlik ya da morarma görülebilmektedir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu